Warsaw Financial Center

przez | 21 listopada 2015

Warsaw Financial Center, czyli Warszawskie Centrum Finansowe jest jednym z wielu wieżowców znajdujących się w Warszawie. Jego wysokość mierzy 165 metry, natomiast maszt antenowy umieszczony na dachu zajmuje z tej wysokości 21 metrów.
Budynek ten, jest jednym z najnowocześniejszych obiektów w Warszawie. w jego piwnicach znajdują się instalacje, dzięki którym budynek ten jest całkowicie bezpieczny oraz bardzo funkcjonalny. Budynek jest w stanie sam się zasilać, dzięki wyposażeniu go w agregat prądotwórczy, którego moc jest w stanie zasilić cały obiekt. Wyposażenie budynku obejmuje także punkt uzdatniania wody, co sprawia, że woda jest całkowicie czysta i bezpieczna dla zdrowia bez konieczności gotowania jej. Piwnice zawierają również pięć baniaków na wodę, które w sumie pomieszczą jej 600 tysięcy litrów.
W Warsaw Financial Center znaleźć można parking na ponad 300 samochodów, bar, fitness klub czy kawiarnię. Pomieszczenia pozostałych pięter przeznaczone są na biura. Wszystkie posiadają dostęp do szerokopasmowego łączą internetowego oraz klimatyzację. W poruszaniu się po budynku pomaga 16 szybkich wind.
Budowa budowli trwała w latach 1997-1998, a w celu umieszczenia masztu antenowego na dachu, konieczne było użycie śmigłowca Mi-8. Projektantami Warszawskiego Centrum Finansowego są amerykańskie pracownie.