Hotel InterContinental

przez | 21 listopada 2015

Hotel InterContinental jest jednym z kilku pięciogwiazdkowych hoteli znajdujących się w Warszawie. budynek mieści się między ulicami Emilii Plater, Śliską oraz Sosnową. Kierownikiem architektów był nieżyjący już Tadeusz Spychała.
Budynek jest jednolitą, smukłą bryła. Jego kolorystyka jest utrzymana w groszkowej tonacji. W budynku znajduje się 326 pokoi hotelowych. Mają one różne standardy. Znaleźć można również apartament prezydencki, 77 apartamentów z aneksem kuchennym czy 12 sal konferencyjnych. Duże imprezy organizowane są na sali balowej, a napić się można w dwóch barach, dwóch restauracjach czy pijalni czekolady E. Wedla. Skorzystać można z sauny, klubu fitness, gabinetu odnowy biologicznej czy solarium. Budynek posiada również własny basen, który zlokalizowany jest na 43 i 44 piętrze.
Z powodu planów rozpoczęcia budowy, został zamknięty, a następnie zniszczony jeden z najbardziej legendarnych klubów jazzowych, Akwarium, który pochodził z 1970 roku. Niechętnie plany budowy przyjęli mieszkańcy najbliższej okolicy pomimo obietnicy odnowy ich budynków przez inwestora. Dzięki porozumieniu, jakie zostało zawarte, budynek stoi na stopce, co zapewnia dostęp do światła okolicznym mieszkańcom.