Novotel Poznan Centrum

przez | 21 listopada 2015

Kiedyś nazwany Hotel Orbis Poznań, obecnie – Novotel Poznań Centrum jest wieżowcem, znajdującym się przy placu Andersa 1 w Poznaniu. Jest to największy hotel w tym mieście. Jego powstanie datuje się na lata 1975 do 1978. Przy jego budowie użyta została technologia wielkiej płyty winogradzkiej. Autorami projektu budynku są J. Liśniewicz, S. Zieleśkiewicz i J. Maciejewski.
W chwili oddania budynku do użytku liczył 21 kondygnacji. 16 z nich zajęte było przez pokoje przeznaczone dla gości. Mogło się w nich pomieścić 994 gości. Ilość miejsc gastronomicznych wynosiła 1116. Od strony frontowej budynku zbudowany został dwupoziomowy parking, jednak nie istnieje on już obecnie.
Aktualnie hotel oferuje 480 klimatyzowanych pokoi, jedno- i dwuosobowych. Dostępne jest również 15 apartamentów, pokoje dla osób niepełnosprawnych. Zadbano także o osoby niepalące, dla których dedykowane jest kilka pięter. Sala bankietowa jest przeznaczona dla 800 gości i ma powierzchnię 824 metrów kwadratowych. Istnieje możliwość podzielenia jej na cztery, niezależne sale.