Andersia Tower

przez | 21 listopada 2015

W pobliżu Poznań Financial Center powstał w 2007 roku nowy wieżowiec – Andersia Tower. Mieści się on na Placu Andersa w Poznaniu.
Jest to biurowiec klasy A, którego wysokość wynosi 102 metry. Całość ma 22 kondygnacje, z czego dwie znajdują się pod ziemią. Budynek oferuje powierzchnię wynoszącą 44 tysiące metrów sześciennych. Wewnątrz budynku ulokowane są biura, czterogwiazdkowy hotel posiadający 171 pokoi, a także skorzystać można z punktów usługowych. Goście hotelowi mają do swojej dyspozycji basen, klub fitness, sauny parowe, a także zaplecze konferencyjno-bankietowe.
Powierzchnia użytkowa budynku wynosi ponad 35 tysięcy metrów kwadratowych. 10,5 tysiąca jest przeznaczone na biura, natomiast 14,5 tysiąca zajmowane jest przez hotel.
Budynek jest chroniony systemami przeciwpożarowymi, monitoringiem, który znajduje się również w windach, elektrycznym dozorem kluczy, czy wspomaganiem zasilania w przypadku braku dostaw energii elektrycznej.
Sam budynek jest efektem porozumienia partnerskiego, zawartego pomiędzy miastem Poznań oraz Von der Heyden Group. Autorem projektu jest Pracownia Architektoniczna państwa Sipińskich.
Podziemny parking może pomieścić 20 samochodów.