Uniwersytety

przez | 21 listopada 2015

Madryt jest siedzibą wielu uniwersytetów publicznych i prywatnych. Uniwersytet Autonomiczny w Madrycie to numer jeden w rankingu uczelni publicznych w Hiszpanii. Został powołany pod przewodnictwem fizyka, Nicolása Cabrera. Znany po prostu jako la Autónoma w Madrycie, a jego głównym obiektem jest Cantoblanco Campus, znajdujący się w odległości 10 mil (16 km) na północny wschód od stolicy, kierując się drogą M-607Innym znanym uniwersytetem, jest Uniwersytet Complutense założony w 1293 roku.

Inną uczelnią jest Uniwersytet Complutense w Madrycie założony w 1293 roku, który jest jednym z najstarszych uniwersytetów na świecie. Posiada 10.000 pracowników i 117.000 studentów. Znajduje się na dwóch ośrodkach, w dzielnicy uniwersyteckiej Ciudad Universitaria w Moncloa w Madrycie oraz w Somosaguas.

Innymi uczelniami w Madrycie są: Universidad Carlos III de Madrid (uczelnia publiczna), Politechnika w Madrycie (publiczna), Universidad Pontificia Comillas (prywatna), Rey Juan Carlos University (publiczna), Universidad Alfonso X, Universidad de Nebrija Antonio, Universidad Camilo José Cela , Universidad Francisco de Vitoria, Universidad Europea de Madrid, Universidad Pontificia de Salamanca Campus de Madrid, Madrid Saint Louis University Campus i Universidad San Pablo CEU (wszystkie z nich to uczelnie prywatne).

Madryt jest także gospodarzem dla Escuela Superior de Musica Reina Sofia, Real Conservatorio Superior de Música de Madrid i wielu innych prywatnych instytucji edukacyjnych.