Nocne życie

przez | 21 listopada 2015

Madryt jest znany ze swoich nocnych klubów. W weekendy, madrycka młodzież bawi się całą dobę, zatrzymując się jedynie na chwile w domu by wziąć prysznic i pójść do pracy.
Równie popularna, co życie klubowe, jest praktyka spotkań w parkach lub na ulicach z przyjaciółmi i picie tam alkoholu. Dopiero niedawno wprowadzony został zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych na terenie całego miasta, a nie jak było to do tej pory, że tylko w znanych obiektach. W wielu miejscach mają miejsca występy różnych zespołów.
Życie nocne i młodzieży kultury przebudziło się i rozkwitło po śmierci Franco, zwłaszcza w latach 80., podczas gdy burmistrz Madrytu Enrique Tierno Galván (PSOE) był w biurze, i od tej chwili znany jest ruch kulturowy zwany jako la movida i początkowo skupiony był wokół Plaza del Dos de Mayo. Obecnie, takim miejscem jest Malasana, znana ze swojej sceny alternatywnej. Niektóre z najbardziej popularnych miejsc nocą, to: Bilbao, Tribunal, Alonso Martinez lub Moncloa, wraz z Puerta del Sol (w tym Opera i Gran Via, zarówno w sąsiedztwie popularnego placu) i Huertas (Barrio de Las Letras). Jest również wiele innych miejsc, które nocą są przepełnione turystami i mieszkańcami miasta.