Estadio Santiago Bernabéu

przez | 21 listopada 2015

Estadio Santiago Bernabéu jest jednym ze stadionów piłkarskich znajdujących się w Madrycie. Gospodarzem stadionu jest Real Madryt, chociaż swoje mecze rozgrywa na nim również reprezentacja Hiszpanii.
Jego historia sięga roku 1944, kiedy to 22 czerwca prezes klubu otrzymał kredyt bankowy na jego budowę. Projekt wybrano tego samego roku 5 września. Zakładał on pomieszczenie ponad 75 tysięcy widzów.
Budowa Estadio Santiago Bernabéu rozpoczęła się 27 października. Mecz otwarcia odbył się 14 grudnia 1947 roku, kiedy to Real Madryt zwyciężył wynikiem 3:1 z CF Os Belenenses.
Pierwsza modernizacja miała miejsce już po 7 latach, kiedy to zwiększono ilość miejsc do 120 tysięcy, natomiast w 1957 roku zamontowany został system sztucznego oświetlenia.
Pierwszy rozegrany na tym stadionie mecz reprezentacji Hiszpanii, miał miejsce w 1964 roku, kiedy to jej przeciwnikiem była reprezentacja Związku Radzieckiego.
Jednym z ekscesów, jakie miały miejsce na stadionie, był telefon człowieka podającego się za członka ETA, iż podczas meczu, który właśnie się odbywał, o godzinie 21 wybuchnie bomba. Po przeprowadzeniu sprawnej ewakuacji, stwierdzono, że alarm był fałszywy.