Londyn

przez | 21 listopada 2015

Jest t o największe i najbardziej zaludniony obszar metropolitalny w Wielkiej Brytanii oraz jednej z największych w Europie.
Jego historia sięga pobytu Rzymian na tych ziemiach, którzy nazywali go Londinium . Rdzenny Londyn, czyli starożytne obszary miasta to City, nazywana również „Square Mile”. Aktualnie jest to dzielnica finansowa, która zachowuje swoje średniowieczne granice i stanowi obszar autonomiczny. Od co najmniej XIX wieku , nazwa „Londyn” również odniósi się do metropolii rozwiniętej wokół miasta. Obecnie część tego regionu Londynu oraz Greater London posiadają własnego burmistrza.
Londyn jest wiodącym centrum finansowym wśród światowych miast. W Centrum Londynu znajduje się siedziba większości spółek giełdowych Wielkiej Brytanii oraz ponad 100 z największych 500 spółek Europy.
Jest on głównym turystycznym zarówno dla turystów krajowych i zagranicznych. Londyn był gospodarzem Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 1908 i 1948, a także nadchodzących, które będą mieć miejsce w 2012 roku. London zawiera cztery światowe dziedzictwa UNESCO : Tower of London , Greenwich , Royal Botanic Gardens, Kew , a jedna z dzielnic zawiera Westminster Palace, Westminster Abbey i Kościół świętej Małgorzaty.