Red Tower

przez | 21 listopada 2015

Przy ulicy Piotrowskiej 148/150 w Łodzi mieści się biurowiec Red Tower, wcześniej znany pod nazwą Bre Tower. Budynek liczy 80 metrów wysokości, co stawia go na czele wysokości łódzkich budynków. Budynek oferuje powierzchnię 15 tysięcy metrów kwadratowych.
Wieżowiec został zbudowany w 1978 roku. Znajdują się w nim 22 kondygnacje naziemne oraz 2 podziemne. Centralnym punktem konstrukcji jest żelbetowy trzon komunikacyjny, wyposażony w cztery szyby windowe oraz dwie klatki schodowe. Budynek posiada konstrukcję monolityczno-prefabrykowaną w części naziemnej oraz żelbetowo-monolityczną w części podziemnej.
Budynek po raz pierwszy zaczął przechodzić remont w 2004 roku. Remont trwał do czerwca 2008 roku, a podczas niego całkowicie zmieniono budynek zarówno od strony zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Uzyskał on całkowicie nową elewację oraz nową nazwę, która nawiązuje do jego koloru. Przebudowano również układ klatek schodowych oraz wind. Usunięte zostały niebezpieczne elementy wykonane z azbestu, a także zmodernizowano instalacje wewnątrz budynku.