Orion

przez | 21 listopada 2015

Budynek Orion znajduje się w Łodzi przy ulicy Sienkiewicza 85/87. Budowana została zakończona w 1978 roku. Orion liczy 62 metry wysokości i 17 kondygnacji. Powierzchnia biurowa, jaką oferuje budynek, liczy ponad 9 tysięcy metrów kwadratowych.
Projekt budynku, który powstał w 1970 roku, wygrał konkurs na przebudowę centrum Łodzi. Trzon budowli mieści w sobie dwie klatki schodowe, cztery windy, drzwi ewakuacyjne oraz sanitariaty. Wokół trzonu budynku znajdują się prefabrykowane ramki. Budynek został stworzony głównie ze szkoła oraz aluminium.
W latach dziewięćdziesiątych, po przejęciu go przez Powszechny Bank Gospodarczy Nieruchomości od pierwszego właściciela, został przeprowadzony remont, mający na celu odświeżenie wyglądu budynku. Remont rozpoczął się jesienią 1997, co było spowodowane licznymi zmianami właściciela budynku. Budynek został całkowicie zmodernizowany od strony wewnętrznej, natomiast stronę zewnętrzna została pokryta dwiema warstwami szkła. Modernizacja ukończyła się w sierpniu 2002 roku.