Centrum Kliniczno-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego

przez | 21 listopada 2015

Centrum Kliniczno-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego w Łodzi jest wciąż budowanym centrum medycznym, które mieści się pomiędzy ulicą Pomorską, Mazowiecką i Czechosłowacką.
Kamień węgielny został wbudowany już w 1975 roku. Cała budowa szpitala ruszyła rok później. Projekt zakładał zbudowanie budynku posiadającego 14 kondygnacji i mogącego pomieścić 1500 łóżek. W miarę postępu prac, rozpoczęto również przebudowy dróg i ulic znajdujących się w bliskim sąsiedztwie budynku, a ich koszt wyniósł 30 milionów złotych.
W bliskiej okolicy Centrum kliniczno-Dydaktycznego miał powstać kolejny gigant pełniący funkcję kompleksu szpitalno-diagnostycznego oraz technicznego. Przy budowie współpracowały ze sobą trzy firmy: Instal Łódź Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych Budopol z Minska Mazowieckiego.
W trakcie wielu lat budowy, napotkano na wiele problemów. Początkowo prace zostały zahamowane przez powstanie Szpitala Matki Polki. Późniejsze problemy były problemami czysto finansowymi, które uniemożliwiały posuwanie się budowy. Na początku nowego tysiąclecia zdecydowano, że część szpitalna zajmie jedynie 7 pięter, natomiast na wyższych piętrach mają mieścić się przychodnie, laboratoria oraz sale wykładowe.