Kraków

przez | 21 listopada 2015

Kraków jest drugim co do wielkości i ilości mieszkańców miastem Polski. Jest jednym z najstarszych miast w Polsce, a jego historia sięga tysiąca lat wstecz.
W przeszłości Kraków był stolicą Polski i siedzibą polskich królów. Jest stolicą województwa małopolskiego oraz historycznej Małopolski, a także centralnym ośrodkiem metropolitalnym aglomeracji krakowskiej.
Kraków położony jest w środkowo-północnej części województwa małopolskiego, znajdującego się na południu Polski. Miasto zostało ulokowane nad Wisłą.
Kraków jest drugim największym na rynku dostawcą powierzchni biurowej w Polsce. W Krakowie całkowite zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej szacowane są na 450. 000 m2. Liczba ta będzie wyższa, ponieważ w budowie znajduje się blisko 70 000 m2. W 2009 na rynek zostały dostarczone budynki: M65 Meduza, Portus, Centrum Biurowe Kazimierz oraz kolejne fazy parku biurowego KBP w Zabierzowie koło Krakowa. W końcowych stadiach realizacji są natomiast Diamante Plaza, Krakowskie Centrum Biurowe Vinci oraz pierwszy z budynków Quattro Business Park.