Silesia Towers

przez | 21 listopada 2015

Silesia Towers mają stanowić kompleks dwóch wież, znajdujących się przy ulicy Chorzowskiej 109. Ich budowa rozpoczęła się w 2009 roku, a planowanie zakończenie niższego z budynkó1) przypada na koniec rok 2010. Budynek wyższy ma zostać oddany do użytku rok później.
Obie wieże powstają w bliskim sąsiedztwie jednego z największych w Polsce centrów handlowych, Silesia City Center oraz osiedla Dębowe Tarasy. Po drugiej strony Drogowej Trasy Średnicowej trwają prace budowlane Silesia Business Park. Całość ma stanowić reprezentatywną bramę wjazdową do Katowic od strony Bytomia i Chorzowa.
Budynki mają być nowoczesnymi biurowcami, należącymi do klasy A. prowadzić ma z nich naziemny tunel łączący je z Silesia City Center. Autorem projektu jest Stefan Kuryłowicz, który zaprojektował również budynek PLL LOT oraz Prosta Tower znajdujące się w Warszawie.
Dwie wieże są kolejnym, trzecim już etapem realizowanego przez węgierskiego inwestora, przedsięwzięcia na ternie miasta Katowice.
W momencie, gdy budowa wyższej z wież zostanie ukończona, odbierze ona tytuł najwyższego budynku Katowic, który dotychczas trzyma Altus.