O’Connel Street

By | 21 listopada 2015

Położona w samym sercu Dublina O’Connell Street, stanowi część wielkiej arterii powstałej w XVIII wieku. Przebiega ona przez centrum stolicy, w tym Carlisle Bridge (obecnie O’Connell Bridge), Westmoreland Street, College Green i Dame Street, a kończy się w City Hall i Dublin Castle . Ulica położona jest na północ od rzeki Liffey.
Wzdłuż drogi ciągną się wspaniałe budynki. O’Connell Street jest najbardziej monumentalną wśród ulic Dublina, który został w dużej mierze przebudowany na początku XX wieku po rozległych zniszczeniach w walce o niepodległość Irlandii, a następnie wojny domowej. Górna część O’Connell Street natomiast coś zachowuje swój pierwotny charakter z XVIII wieku, w zachodniej części znajdują się oryginalne szerokości ulicy oraz fragmenty, które nie zostały naruszone.
O’Connell Street ma swoje początki w ulicy o nazwie Drogheda Street pochodzącej z XVII wieku.
Do najważniejszych budynków znajdujących się w pobliżu O’Connell Street należy Pro Cathedral, Rotunda Hospital , a także kilka dużych nowoczesnych centrów handlowych. Idąć drogą na południe dojść można do House of Parliament.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *