O’Connel Street

przez | 21 listopada 2015

Położona w samym sercu Dublina O’Connell Street, stanowi część wielkiej arterii powstałej w XVIII wieku. Przebiega ona przez centrum stolicy, w tym Carlisle Bridge (obecnie O’Connell Bridge), Westmoreland Street, College Green i Dame Street, a kończy się w City Hall i Dublin Castle . Ulica położona jest na północ od rzeki Liffey.
Wzdłuż drogi ciągną się wspaniałe budynki. O’Connell Street jest najbardziej monumentalną wśród ulic Dublina, który został w dużej mierze przebudowany na początku XX wieku po rozległych zniszczeniach w walce o niepodległość Irlandii, a następnie wojny domowej. Górna część O’Connell Street natomiast coś zachowuje swój pierwotny charakter z XVIII wieku, w zachodniej części znajdują się oryginalne szerokości ulicy oraz fragmenty, które nie zostały naruszone.
O’Connell Street ma swoje początki w ulicy o nazwie Drogheda Street pochodzącej z XVII wieku.
Do najważniejszych budynków znajdujących się w pobliżu O’Connell Street należy Pro Cathedral, Rotunda Hospital , a także kilka dużych nowoczesnych centrów handlowych. Idąć drogą na południe dojść można do House of Parliament.