Warszawa Centralna

przez | 22 listopada 2015

Warszawa Centralna jest największym dworcem kolejowym w mieście stołecznym. Jego lokalizacja jest centralnym punktem całej komunikacji miejskiej, z której korzystają mieszkańcy Warszawy oraz przyjezdni.
Dodatkowo osoby dojeżdżające do pracy w Warszawie korzystają z Kolei Dojazdowej, która kończy bieg właśnie na Dworcu Centralnym.
w najbliższych okolicach dworca znajdują się przystanki autobusowe oraz tramwajowe, dzięki którym w łatwy i szybki sposób można podróżować po Warszawie.
Połączenie dworca tunelami z innymi dworcami znajdującymi się w Warszawie daje możliwość szybkiej przesiadki na pociąg odjeżdżający z innego dworca. Jest to szczególnie przydatne w sytuacji, gdy planuje się podróż przez Polskę. Nie trzeba wówczas korzystać z komunikacji miejskiej, aby dostać się do innego dworca, na którym czeka na podróżnych kolejny pociąg.
W bliskim sąsiedztwie Warszawy Centralnej zbudowano w 2007 roku Złote Tarasy, które są kompleksem handlowo – biurowo – rozrywkowym. Umiejscowienie kompleksu w tym właśnie miejscu jest szczególnie korzystne dla osób przyjeżdżających na większe zakupy z miejscowości ościennych.