Ruch pociągów i perony

przez | 22 listopada 2015

Stacja Gdynia Główna jest początkiem i końcem bardzo wielu pociągów, które dojeżdżają do Gdyni z południa Polski, choć nie tylko. Stacja ta jest również stacją początkową dla osobowych pociągów regionalnych działających na połączeniach na Hel czy do Kościerzyny.
Dodatkowo przez Gdynię Główną przebiega trasa trójmiejskiej SKM. Dla pociągów tej trasy, Gdynia Główna jest jedynie stacją przelotową.
Stacja Gdynia Główna wyposażona jest w pięć peronów, które połączone są przejściami podziemnymi. Peron trzeci jest częściowo zadaszony. Znajduje się na nim również kasa do sprzedaży biletów. Perony położone są pomiędzy budynkiem dworca przy placu Konstytucji a ulicą Morską. Ich numeracja zaczyna się jednak od strony budynku.
Peron pierwszy, jest peronem wysokim, który obsługuje ruch SKM. Przebiegają przy nim również pociągi zmierzające w kierunku Wejherowa oraz w stronę Gdańska. Peron drugi i trzeci mają za zadanie obsługę pociągów dalekobieżnych, które przyjeżdżają od strony Gdańska. Pozostałe perony, czwarty oraz piąty, zajmują się obsługą pociągów dalekobieżnych, przy przyjeżdżają od strony Wejherowa.